Relacja z warsztatów USG w Weterynarii w Praktyce

W najnowszym czasopiśmie Weterynaria w Praktyce pojawiła się relacja z kursu, który w sierpniu odbył się w naszej przychodni. Warsztaty wspólnie zorganizowaliśmy z firmą Vetmedical. Zachęcamy do lektury.

Ultrasonografia z pasją

 

Konferencja kardiologiczna

Lek. wet. Anna Kasprzak oraz lek. wet. Izabela Margowska wzięły udział w konfernecji poświęconej tematyce kardiologicznej w weterynarii. Konferencja odbyła się w Poznaniu w dniu 7 września i została zorganizowana przez firmę Boeheringer Ingelheim.

Szkolenie na Uniwerystecie w Pensylwanii

Lek. wet. Mateusz Porowski wziął udział w szkoleniu dla specjalistów w zakresie chorób świń, które odbyło się w dniach 5-15 października na Uniwersytecie w Pensylwanii (Philadelphia,USA). Szkolenie było głównie ukierunkowane na metody zarządzania stadem podstawowym, pracę z knurami oraz diagnostykę obrazową - USG. Była to już kolejna okazja naszego specjalisty do poszerzenia wiedzy oraz wymiany doświadczeń ze specjalistami z całego świata. Lek. wet. Mateusz Porowski jest członkiem American Association of Swine Veterinarians, co dodatkowo umożliwia współpracę z najlepszymi specjalistami ze Stanów Zjednoczonych. 

Doktor Marian Porowski z wykładem w Rydze

W dniach 21-23 września doktor Marian Porowski uczestniczył w spotkaniu kluczowych klientów firmy Zaokonsul w Rydze (Łotwa). Doktor był jednym z prelegentów i wygłosił wykład pt. "Kontrola chorób - immunoprofilaktyka czy leczenie. Aspekt ekonomiczny".

Kongres w Barcelonie

W dniach 23-25 września nasi specjaliści w zakresie chorób świń, lek. wet. Szymon Porowski oraz tech. wet. Tomasz Bentkowski, wzięli udział w kongresie w Barcelonie. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z nową szczepionką firmy Ceva ukierunkowaną na Mycoplasma hyuopneumoniae (zapalenie płuc na tle bakteryjnym). Przedstawiono także wyniki badań laboratoryjnych, które zostały skonfrontowane z efektem klinicznym u zwierząt na fermie. 

Konferencja z dezynfekcji

W dniu 20 kwietnia odbyła się w naszej przychodni konferencja ze specjalistą w dziedzinie dezynfekcji - Anthonym Pearsonem. Tematem przewodnim spotkania było znaczenie biobezpieczeństwa w kontekście zagrożeń Afrykańskiego Pomoru Świń oraz PED. W spotkaniu udział wzięli lekarze weterynarii oraz hodowcy, a także przedstawiciele grup producenckich. Konferencja została zorganizowana we współpracy z firmą Bayer.

 

SEZON KLESZCZOWY ROZPOCZĘTY!!

Wraz z pierwszymi ciepłymi i zielonymi dniami nie tylko rośliny obudziły się z zimowego snu ale również i KLESZCZE!! 

Te niewielkie pajęczaki mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszych czworonogów, gdyż są nosicielami takich chorób jak np: borellioza, babeszjoza, anaplazmoza, erlichioza.

Leczenie tych chorób jest długotrwałe, a w niektórych przypadkach przebieg choroby może być śmiertelny, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczanie naszych ulubieńców przed niechcianym pasażerami na gapę.

Na rynku obecnie dostępna jest bardzo szeroka gama preparatów typu: spot-on (krople wykrapiane na skórę), obroże, tabletki doustne. Wszystkie te preparaty działają zarówno na kleszcze, jaki i pchły, niektóre dodatkowo odstraszają owady latające.


Pamiętajcie, profilaktyka jest zawsze łatwiejsza niż leczenie !!

 

 

Przyjdź do Nas, pomożemy dobrać odpowiedni preparat dla Twojego pupila :)

    

 

Miquel Collell o wentylacji w chlewni

W dniu 16 marca 2015 roku w naszej przychodni odbyło się spotkanie ze specjalistą w dziedzinie wentylacji w chlewni. Gościem specjalnym był pochodzący z Hiszpani Miquel Collell. Podczas swojej prezentacji poruszył wiele istotnych kwetii dotyczących wentylcji, która jest bardzo często bagatelizowana. Zwrócił szczególną uwagę na najczęściej popełniane błędy oraz na ogromne znaczenie prawidłowo funkcjonującej wentylacji w kontekście dobrostanu zwierząt. Spotkanie poprzedziła wizyta na jednej z ferm, podczas której wszyscy uczestnicy w sposób doświaczalny mogli sprawdzić parametry wentylacji, zmierzyć poziom amoniaku i dwutlenku węgla. Specjalistyczny sprzęt, w który wyposażony był nasz gość, lepiej pozwolił zrozumieć istotę działania wentylacji w chlewni. 

Miquel Collell

Konferencja w Orlando

W dniach 28.02 - 03.03.2015 roku lek. wet. Mateusz Porowski wziął udział w konferencji organizowanej przez American Association of Swine Veterinarians w Orlando (USA). Cykl wykładów, prowadzonych przez profesorów oraz specjalistów z Ameryki Północnej i Południowej oraz Kanady, w całości poświęcony był zagadnieniom trzody chlewnej. Na konferencji przedstawiono najnowsze doniesienia z zakresu patologii świń.  

Groomer - wznawia działalność

Z przyjemnością informujemy, że zakład pielęgnacji dla psów "Sonia" wznawia swoją działalność w nowej siedzibie przychodni.

Nowa siedziba przychodni

Od 1 stycznia 2015 nasza przychodnia przyjmuje pacjentów pod nowym adresem:

ul. Kostrzyńska 40, 62-010 Pobiedziska.

Copyright © Przychodnia Weterynaryjna ANIMAL 2015. All Rights Reserved.